QR KÓD je směsicí černobílých čtverečků připomínající nevzhledně rozsypaný čaj s ohromujícím využitím. QR kod dokáže spojit svět reálný se světem virtuálním prostřednictvím mobilního telefonu.

Qr kód je rychlík

qr code | Qr-kody.cz

Zkratka „QR“ pochází od vzniku z anglického „quick response“, což v doslovném překladu znamená „rychlá odpověď“. A to tato odpověď opravdu je. V praxi stačí vyfotit QR kód na Váš mobilní telefon skrze nainstalovanou aplikaci qr čtečka, kterou máte nainstalovánu ve svém mobilním přístroji (zdarma). Ta rozšifruje znaky kódu a přeloží je na žádané informace jako například text, vizitku, či rozsáhlý internetový odkaz. Po vyfocení QR kódu se automaticky zobrazí obsah, který QR kod, nejčastěji internetový odkaz. Tohoto je využíváno například v reklamních kampaních, které tištěné reklamy propojují s firemními weby a mobilními stránkami, v palubních letenkách, informovanosti o rychlém občerstvení jako McDonalds či zviditelnění sebe sama při zakódování adresy profilu na fecebooku jako QR kod na hrudi Všeho trička. Novodobé využití QR kódu nabízí široké možnosti, jakou je například moderní QR platba.

Co umí QR kod?

qr-code-grafics | qr-kody.cz

Qr kód umí pracovat také s určitým zkreslením a kompenzuje ztrátu části dat, což umožňuje umístění i na popředí trička dámského 😉 QR kódu jak využít QR kód je opravdu mnoho od kontaktů na vizitkách přes reklamní QR kod v tiskou po designové QR v metru. V budoucnu se bude využití QR kódů dále rozšiřovat a bude ohraničeno pouze lidskou kreativností. Vlastní QR kód si můžete vytvořit zdarma přes QR generátor a volně ho využívat pro zábavu i pracovně komerční účely včetně propagace vlastní firmy zdarma. Podívejte se na další zajímavý QR kod na facebook.

Qr kod video

Toto video krásně inspiruje k užití qr kódu v běžném životě a ukazuje, co je to qr kód.

Dotykem prstu se postačí dotknout a vše se spustí. Ano téměř zázraky s trochou představivosti i QR kod dokáže. Představte si jak posíláte přání s qr kódem odkazujícím na Váš videovzkaz a fotogalerii. Když s přáteli vyrážíte do kina, můžete dát u traileru očekávaného filmu „to se mi líbí“ své oblíbené restauraci po načtení qr kódu z prostředí restaurace. Podívejte se na další video na téma QR kod.

Návod na používání qr kódů
Nebezpečí neznámých QR
Qr čtečka
Qr generátor