QR-KODY.cz

QR-KÓDY.cz | qr kód (qr code) | mobilní internet

Jak správně používat qr kódy ve svém mobilu?

Tento stručný článek si nese za úkol shrnout pár stručných rad, jak používat qr kódy.

K využívání qr kódů potřebujete ve svém mobilním telefonu fotoaparát, nainstalovánu qr čtečku a pokud chcete používat qr kódy on-line,  přístup na mobilní internet (buď od Vašeho operátora nebo prostřednictvím wifi ve Vašem telefonu). Lze ovšem využívat i off-line funkce – například k ukládání dat z tištěné navštívenky do Vašeho mobilu, bez nutnosti internetu a celkově k snímání textu do mobilu (až 4 300 písmen nebo 7 000 číslic).

qr-code-example | Qr-kody.cz

V případě, že si nainstalujete qr čtečku do Vašeho mobilu (popis instalace v sekci qr čtečka), stačí spustit příslušnou aplikaci pro snímání kódu do mobilního telefonu. Zapnutá qr čtečka se tváří jako fotoaparát, ovšem pokud skrze ní vyfotíte qr kód, čtečka ho automaticky rozpozná a poskytne Vám informace v něm obsažené (webovou adresu, telefonní číslo, reklamní text…). Po potvrzení obsahu kódu se v případě internetové adresy ocitnete na konkrétní webové stránce, která se pod qr kódem skrývala. Toto lze vyzkoušet třeba na obalech McDonalds. V případě, že Vám někdo předloží vizitku s qr kódem, Vám stačí ji přes qr čtečku vyfotit a rázem máte kontakt uložen ve Vašem přístroji.

qr-code-business-card | Qr-kody.cz

Neváhejte a nainstalujte si qr čtečku do Vašeho telefonu a vyzkoušejte si jí třeba v qr galerii. Nikdy nevíte kdy se Vám bude již nainstalovaná čtečka v mobilním telefonu hodit. Zajímavým využitím QR kódů je také QR platba mobilem.

Může se hodit:

Návod na používání qr čtečky

Co je to qr kód?

Napsal QR Admin v qr s komentaru (7)

7 qr komentare k “Jak správně používat qr kódy ve svém mobilu?”

 1. Radovan Kukla napsal:

  Kuldova 3
  615 00 Brno

 2. Msko napsal:

  koment

 3. jindra napsal:

  pokus hokus jeden kus

 4. Štěpán Trojan napsal:

  Nechtěl jsem, aby škola stála v cestě mému vzdělání.

 5. Lydie napsal:

  Pokud si chci natisknout QR kód na vizitku, jaká by měla být jeho minimální velikost (délka strany)?

 6. QR Admin napsal:

  Dobrý den,
  ze zkušenosti alespoň polovina kratší strany vizitky je pro načtení qr kódu ok. Pokud vygenerujete qr kód větší, bude to pro toho kdo bude qr kód našítat pohodlnější.

 7. lolo napsal:

  qr kod je pekna blbost. stale je vela mobilov, ktore nemaju zaostrenie na blizko, makro rezim, a qr kod z vizitky neprecitaju. napriklad aj smartfon nokia 700 za 300euro, a to je len rok stary model…

Zde vlozte QR komentar

Sdilejte svuj nazor na qr kody. Napiste komentar a kliknete na "Vlozit".
Jmeno
Email
Website
Zde piste: