Volkswagen auto viral

V automobilovém průmyslu jsou qr kódy populární navíc lidé qr na autech přijímají kladně, a proto německý Volkswagen polepil před uvedením na trh svoji novinku do qr kódů a poslal do ulic.

Volkswagen qr auto

Několik dní před oficiálním vypuštěním prvních fotek nového vozu do médií vypustil Volkswagen do ulic novinku polepenou černobílými čtverečky, známými jako qr kód. Originalitu můžete posoudit sami.

Volkswagen auto qr Po vzoru historie se rozhodla automobilka Volkswagen auto uvést do prodeje pomocí virální kampaně, tedy vhozením prvotní informace a podpořením jejího šíření. V tomto případě bylo také polepeno několik aut od přední masky až po výfuk uměleckými obrazci. Tentokrát ovšem moderními qr kódy. Auta do měst vjela přesně 4 dni před avizovaným uvedením oficiálních fotek nového modelu do médií, a co navíc? Po nascanování qr kódu se veřejně objevily utajované fotografie vozu. Toto samozřejmě nezůstalo bez povšimnutí a jak se zpráva o autech v ulicích šířila, média ji sama přejímala a jak lidé v ulicích potkávali nové qr auto, okamžitě jeho fotky šířili i na sociálních médiích. Kromě velkého rozruchu, která reklama vyvolala, tak Volkswagen dokázal přilákat i více než 5 500 vlastníků mobilních telefonů k zapnutí aplikace qr čtečka.

Máte možnost si prohlédnout i qr video Mercedes Benz nebo další zajímavé příklady v kategorii video.