QR platba

Mnohým z nás již chodí domů moderní složenky s čtvercovým černobílým obrazcem a nápisem QR platba. Rychlé platby přes mobilní telefon tímto odzvonily staromódnímu opisování údajů.

QR platba mobilem

Mobilní platby díky své jednoduchosti a praktičnosti získávají na oblíbenosti a QR kódy placení mobilem opět o něco zjednodušují. Stačí vyfotit QR kód aplikací známých bank jako Raiffeisenbank nebo Komerční banka a již se nemusíte dále zdržovat opisováním potřebných údajů k platbě. Možnost lidského pochybení během kopírování unikátních informací bankovního spojení se tím minimalizuje téměř na nulu. Zavedení QR kódů do bankovnictví umožnila strategická shoda na formátu v rámci České bankovní asociace, díky které můe QR platba fungovat efektivně.

Komerční banka QR platba

Přímé bankovnictví v Komerční bance vede pan Mojmír Prokop, který představil QR kódy v bankovnictví jako horkou novinku, která se díky probíhajícím jednáním s mobilními operátory, největšími eshopy a dalšími obchodníky brzy masově rozšíří. Komerční banka přišla s mobilními platbami přes QR kódy jako první.

Raiffeisenbank platba QR

Raiffeisenbank, oblíbená banka mezi uživateli eshopů i eshopy samotnými, zařadila do své mobilní aplikace Raiffeisen bank Mobilní eKonto možnost platby nascanováním QR kódu také jako jedna z prvních. Díky tomu mohou zákazníci banky využívat mobilní bankovnictví jednodušeji.


Pokud se Vám mobilní platby přes QR libí, můžete jej sdílet pomocí tlačítek níže.