QR-KODY.cz

QR-KÓDY.cz | qr kód (qr code) | mobilní internet

QR kódy v Praze

Pokud se v posledních týdnech a měsících pohybujete po Praze, můžete si povšimnout nárůstu počtu černobílých čtverečků a to nejen v ulicích, ale také v jednotlivých kulturních institucích. Tento trend čím dál tím více sílí  a my můžeme jen doufat, že se v krátké době zase o něco více přiblížíme modernímu světu a qr kódy budou běžnou součástí života většiny z nás. Pro představu jsme pro Vás níže sepsali pár opravdu nejviditelnějších příkladů.

Qr kódy provázejí po muzeích v Praze

Prostřednictvím QR kódů, které budou umístěny na propagačních tiskovinách Pražské muzejní noci, získá každý uživatel internetu v mobilu snadný a bezprostřední přístup k textové verzi webových stránek Pražské muzejní noci.

Qr kódy v ZOO Praha

Pražská ZOO tradičně nezaostává za svými světovými vzory a začala používat qr kódy k preciznějšímu popsání jednotlivého zvířectva. Stačí tak u popisku před voliérou naskenovat příslušný qr kód a čerpat informace přímo ze svého mobilu.

Qr kódy v pražském metru

Již delší dobu můžete na většině stanic pražského metra sledovat billboardy komunikující fotoslužby a nabídky fotoaparátů s moderními funkcemi. U každého billboardu je k dispozici qr kód, skrze který se dostanete na detail konkrétního produktu na FOTOLAB.cz. V poslední době je na vybraných stanicích metra k vidění virtuální qr drogerie mall.cz.

Lavičky s qr kódem

Za ideální místo pro umístění qr kódů v ulicích Prahy považuje portál Seznam.cz lavičky v jednotlivých městských částech, kde pravidelně skrze qr kódy podbízí uživatele k zapojení do interaktivních her, které mají za úkol zpropagovat mobilní služby Seznamu.

Světelné poutače s qr kódy

U pražských silnic se v poslední době začínají objevovat světelné poutače, které komunikují nabídky oděvních značek v nadnárodních řetězcích. U těchto zabírá qr kód vcelku značnou část poutače. Z tohoto se dá usuzovat, že marketéři již objevili kouzlo qr kódů a nebojí se jim dát významný prostor. V dalších krocích se můžeme těšit na slevy na zboží snímané přes qr kódy. Ale o tom zase jindy.

Lovme qr kody společně

Pokud se setkáváte s qr kódy, neváhejte je vyfotit a zveřejnit na facebookovské stránce o qr kódech.

Napsal QR Admin v qr s komentaru (1)

jeden qr k “QR kódy v Praze”

  1. venca napsal:

    Nazdarek

Zde vlozte QR komentar

Sdilejte svuj nazor na qr kody. Napiste komentar a kliknete na "Vlozit".
Jmeno
Email
Website
Zde piste: